Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky

 Léta pracujeme jako Zdravotní klauni a zároveň děláme pohádky pro děti. Proto nás nadchlo obojí spojit a vznikl z toho formát “klaunské pohádky”. Hrajeme tedy klasické pohádky klaunskou formou. A protože děti milují pohádky a klauny, užijí si v jednom představení obojí dostatek. Vlajkovou lodí našeho divadla je představení, které nám dalo název a smysl našemu divadlu- “O perníkové chaloupce. Všechna představení jsou interaktivní a technicky nenáročná. Ke každému představení lze udělat i loutkovou dílnu.

Hrajeme pohádky: O perníkové chaloupce, O červené Karkulce, O Popelce, O Šípkové Růžence, O třech prasátkách, O Sněhurce, Vánoční představení, O Budulínkovi a Smolíčkovi, aneb příběhy z lesa, Jak se připravit na léto a Logopedická pohádka O Kočičce a Míchané pohádky na přání.

„O perníkové chaloupce“

Pohádku o perníkové chaloupce zná každý. Ale nejlépe jí znají klauni Jeníček s Mařenkou, kteří to dobrodružství zažili na vlastní kůži. Uvidíte, jak Mařenka překoná strach ze tmy a jak Jeníček uvízne v perníkové chaloupce. Podaří se jim utéct zlé ježibabě? Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak. Představení je velmi interaktivní a je určeno dětem a jejich rodičům.

Délka: 45 minut

Požadavky: židle

Představení spíše venkovní, ale dá se hrát i uvnitř a je bez technických nároků. Dá se hrát kdekoliv.

„O Červené Karkulce“

Pohádku „O červené Karkulce“ všichni dobře znají. Klauni Jeníček s Mařenkou jí však znají trochu jinak. Jak by to vypadalo, kdyby vlk byl vegetarián? Nebo kdyby si babička vlka nechala coby domácí zvíře? Nebo kdyby Karkulka cestou snědla a vypila všechno, co bylo v košíku? Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak. Klaunská pohádka je určena dětem a jejich rodičům.

Představení venkovní i vnitřní bez technických nároků. Dá se hrát kdekoliv. Požadavky: Stůl, židle

Délka: 45 minut

„O třech prasátkách“

Klasickou pohádku O třech prasátkách všichni znají. Klauni Jeníček s Mařenkou jí však vypravují trochu jinak. Jak by vypadalo, kdyby první prasátko stavělo svůj domek z papírových kartónů? A druhé ze špaget? A třetí z toaletního papíru? Vydrží domečky před náporem vlka? A jak se prasátka vlka zbaví? Klauniáda je určena dětem a jejich rodičům.

Délka představení: 45 minut

Požadavky:  Stůl

Představení venkovní i vnitřní bez technických nároků. Dá se hrát kdekoliv.

„O šípkové Růžence“

Klasickou pohádku O šípkové Růžence všichni znají. Klauni Jeníček s Mařenkou ji však vypravují trochu jinak. Jak by vypadalo, kdyby se Růženka nosila pořád gumové rukavice a o růži se nepíchla? A jak to vypadá v paláci, když všichni rázem usnuli?  A políbí princ princeznu, nebo si raději půjde taky lehnout?  Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak. Klauniáda je určena dětem a jejich rodičům.

Klauniáda s prvky loutkového divadla.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: světlo na scénu (zámek), možnost zavěsit oponu či umístit paraván. Představení venkovní i vnitřní bez technických nároků. Dá se hrát kdekoliv.

„O Popelce“

Klasickou pohádku O Popelce všichni znají. Klauni Jeníček s Mařenkou ji však vypravují trochu jinak. Jak by vypadalo, kdyby si Popelka místo střevíčku vzala sněhule? A jak by to dopadlo, kdyby Popelka kouzelné oříšky prostě snědla?  A jaký tanec vlastně princ umí tancovat?  Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak. Klauniáda je určena dětem a jejich rodičům.

Klauniáda s prvky loutkového divadla.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: stůl

Představení vnitřní i venkovní bez technických nároků. Dá se hrát kdekoliv.

„O Sněhurce a sedmi trpaslících“

Klasickou pohádku O Sněhurce a sedmi trpaslících všichni znají. Klauni Jeníček s Mařenkou ji však vypravují trochu jinak. Jak by vypadalo, kdyby Sněhurka místo do otráveného jablíčka kousla do papriky? A jsou trpaslíci skutečně pracovití, nebo raději hrají karty?  A políbí princ Sněhurku, nebo zlou čarodějnici? Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak.

Klauniáda s prvky loutkového divadla. Pohádka je vhodná pro děti od 3 let.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: stůl, možnost pověsit oponu, elektřina.

Představení spíše vnitřní bez zvláštních technických nároků.

„Letní klauniáda“

Klauni Jeníček s Mařenkou si na konec školního roku připravili opravdu bohatý program. Diváci uvidí představení o tom, jak se správně připravit na prázdniny, a jak si správně nasadit plovací ploutve a jak hrát správně líný tenis.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: možnost zavěsit oponu, či výkryty, či možnost umístit paraván.

Představení vnitřní bez zvláštních technických nároků.

„Vánoce“

Vánoce se kvapem blíží. Klauni Jeníček a Mařenka jsou na ně vždy připraveni. Naučí Vás jak správně ozdobit stromeček, jak zabalit dárky a chytit kapra. Zároveň Vám v krátkosti přehrají příběh o Ježíškovi. Nebudou chybět ani pravé štědrovečerní zvyky. Jen doufejme, že si Jeníček jako minulý rok při lití olova nepodpálí vánoční stromek.

Klauniáda s prvky loutkového divadla.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: stůl, možnost pověsit oponu, či umístit paraván.

Představení vnitřní bez zvláštních technických nároků.

„O Budulínkovi a Smolíčkovi, aneb příběhy z lesa“

Budulínek a Smolíček. Jiná jména, podobné osudy. Les je zrádný a nikdy v něm nevíte, na koho narazíte. Co by se stalo, kdyby Jeskyňky měli rádi bezinky a na ně měl Budulínek alergii? A je Smolíček skutečně takový pacholíček, nebo pacholek, který si po sobě neumí ani uklidit? Dvě pohádky v jednom, ve kterých je všechno jinak.

Klauniáda s prvky loutkového divadla.

Délka představení: 45 minut

Požadavky: stůl, možnost pověsit oponu, či umístit paraván, přívod elektřiny.

Představení vhodné do vnitřních prostor

„Míchané pohádky“

Bláznivé klaunské interaktivní pohádky, které vznikají na místě bez jakékoliv přípravy spolu s diváky.
Malý i velcí dětští diváci rozhodují, jaká pohádka se bude hrát a kdo v ní bude hrát. Ztratí Sněhurka střevíce, nebo sněhule? Proč má vlk na sobě masku opice? Nechte se vtáhnou do živé a zábavné pohádky.

Klaunské „tři pohádky“ plné improvizace a překvapení pobaví jak děti, tak i celou rodinu.

„Logopedická pohádka o Kočičce“

Klaunka Mařenka se spolu s dětmi vydává hledat ztracenou Kočičku. Unesl jí zlověstný žabák!  Mařenku s dětmi tak čeká cesta plná dobrodružství a bláznivých situací.

Děti musí na záchranu Kočičky zapojit nejen fantazii, ale také svůj dech a hlas.
Nejenom, že jí nakonec zachrání, ale také si procvičí správnou výslovnost.

Ale ničeho se nebojte, bude to hlavně sranda. Představení trvá 45 minut a je vhodné jak pro školkové děti, tak i dospělé.

„Narozeninová klauniáda“

Klaun Jeníček je expert na dětské oslavy narozenin. Přichází také přát oslavenci. Má vše, co narozeninová oslava vyžaduje. Jako hlavní dárek má ovšem pro oslavence a ostatní diváky připravenu narozeninovou pohádku. Tato pohádka je „ušita oslavenci na míru“ a je tedy velmi osobní.

V bláznivé pohádce se tak objeví hlavní hrdina, který se jmenuje stejně, a dokonce má stejné vlastnosti jako oslavenec. Také se v pohádce objeví oblíbené hračky, či motivy, které má oslavenec rád.

Klaunská bláznivá pohádka tak vzniká na místě spolu s dětmi, které rozhodují, co se v ději stane a jak pohádka dopadne. V klauniádě je vždy kouzlo, při kterém oslavenec asistuje. Narozeninová klauniáda tak pobaví nejen oslavence, ale i starší děti a jejich rodiče. Na závěr nesmí samozřejmě chybět narozeninová písničkaJ.

Představení trvá 50 minut a je technicky nenáročné.