Taneční divadlo BUFO

BUFO, jehož název v sobě skrývá zkratky slov budoucnost folklóru, patří k nejoriginálnějším neprofesionálním tanečním souborům v tuzemsku. Programově se snaží nezařazovat se ani mezi folklorní skupiny, ani mezi pohybová divadla. Zaměřuje se jak na dějové inscenace, tak i na pořady
kombinované z jednotlivých tanečních čísel. Jako hlavní výrazové prostředky preferuje techniky čerpající z pantomimy, výrazového tance, ale hlavně z tance lidového, a to nejen českého a moravského, ale i evropského. Hlavním zdrojem námětů však stále zůstává folklór český a moravský. Černý humor, sarkasmus a ironie jsou základními prvky, kterými soubor oslovuje diváka.

Soubor má za sebou účinkování na mnoha tuzemských folklorních i divadelních festivalech a prezentoval se i na v rámci zahraničních akcí.

Uměleckým vedoucím souboru je Martin Pacek, absolvent pražské taneční Konzervatoře a HAMU (obor choreografie a režie). Vedle výuky na DAMU působí jako choreograf a režisér v oblasti činoherního divadla, opery a muzikálu.