Divadlo matky Vackové

Dana Vacková je jedna z mnoha principálek, která pracuje pro Loutky v nemocnici a kromě toho má i své divadélko, jež se zve Divadlo matky Vackové.

Nabídka představení:

ŠAMANKA – MANKA

Oceněno cenou za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu“ Miniteatro “

Neklasické tolk-show o Šamance, která léčí nemoci jako je lenitýda, překřikovanda, jávšechnoznajka, držkatka…

A že mají pacienti každý jinou barvu pleti? Nevadí!!!

Alespoň se o nich něco dozvíme – jak žijí, čím se živí, co se u nich nosí.

Zjistíme, že jsme si v mnohém podobni – víc než bychom čekali.

Představení je určeno pro 4 -144 let.

Hrají a zpívají: Daniela Vacková a Jiří hodina. Výtvarnice: Dana Svobodová. Napsala a zrežírovala: D. Vacková. Muzika + písně: František Hacker, kapelník KTO.

SŮL NAD ZLATO

Vyřezávaný muzikálek, pro děti i rodinnou pohodu. Jeden král, tři princezny, stále zvědavý Kašpar a odvěká volba – kterou zvolit příští královnou? A věčná otázka je sůl, stejně jako odvaha tak bezcenná? Činohra i loutky, písničky i text. Pro děti od 3 -133 let.

Kostýmy: Lubomíra Červenková. Autor a režie: D. Vacková,

muzika i písně: František Hacker, kapelník KTO.  Hrají a zpívají Daniela Vacková a Filip. J. Zvolský.

POHÁDKY ZE STARÉ PRAHY


První pohádka je o malých říčkách v Praze, Rokytce a Botiči. A že u malé vody nežijí pohádkové bytosti? Tak tomu nevěřte. Druhá pohádka o jablíčku svaté Anežky, se odehrává i v místě, kde Anežka vskutku žila a pomáhala, v Anežském klášteře. A nebylo by to divadlo, aby se nám nakonec neobjevili na scéně opravdoví divoši – pověst O třech divých mužích je jarmareční pimrlárna, a jak má daleko k pravdivému podkladu – opravdu jen kousíček!

Scéna: Dana Svobodová. Hrají a zpívají autorky divadelního přepisu

Daniela Vacková a Věra  Vážanská. Muzika: František Hacker, kapelník KTO.

O STATEČNÉM TYGŘÍKOVI

Každému z nás se stane, že dostane strach. Ale když se taková věc stane skutečnému tygrovi je to opravdu na pováženou. Ale on s tím bude bojovat! O čem náš příběh vypráví?

O tom, že když nás odvaha opustí, tak ji můžeme zase získat!Podle knížky Libuše Palečkové O malém tygrovi napsala a zrežírovala Marka Míková, hudba Jaromír Fumas Palme, výprava Zuzana Valenová,  hrají Hana Grančičová a Daniela Vacková.

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Klasická pohádka o Šípkové Růžence, králi, královně a sudičkách dobrých, až na tu jednu, uraženou, nepřející… Ale vše nakonec dobře dopadne. Hrají půl metru veliké loutky, přes metr sedmdesát vysocí herci a to vše v kulisách opravdového hradu! Pro děti od 3 -133 let. Výtvarnice: Mariam Charibian. Loutky: Dan Flek. Kostýmy: Lubomíra Červenková.

Na motivy lidové pohádky přepsala a zrežírovala D. Vacková.

Hrají a zpívají Daniela Vacková a Filip. J. Zvolský.

Písně: František Hacker, kapelník KTO.

POHÁDKA PEJSKO-KOČIČÍ

Pejsek a kočička inspirují divadelníky i výtvarníky. Uhranuli i nás.

Když paní Kočičková hlídá paní Pejskové pejska a ještě svou dcerku kočičku – dějí se u nich doma věci opravdu pohádkové!  Zahrajeme s maňásky i živě.

Pro děti od 3 -133 let.

Loutky: Helena Kroutilová. Scéna a kostýmy Lubomíra Červenková.

Písně: F. Hacker a D. Vacková.

Hrají a zpívají: Věra  Vážanská a Daniela Vacková.

KAŠPÁREK NA CESTÁCH

Tři úsměvné pohádkové příběhy s Kašpárkem a Kalupinkou, propojené písničkami, hrané herci i 15 maňásky nám připomenou, že klasická pohádka s českou tematikou je stále živá a aktuální.

A hodnoty jako je poctivost, pravdomluvnost a pomoc druhému nejsou jen slova z minulosti.

 Kostýmy: Dana Svobodová.

Scéna: Dana Svobodová a Lubomíra Červenková . Písně: František Hacker, kapelník KTO.Hrají a zpívají: Daniela Vacková a Věra Vážanská