Mikulášská pohádka

Jak to vypadá v nebi, když se Mikuláš, čert a anděl chystají na nadílku? Když je to andílek Perutík a čertice Luciana je o zábavu postaráno. Ti dva se raději škádlí, než by svatému Mikulášovi pomáhali s přípravou a tak není nouze ani o legraci, ani o písničky a trochu toho poučení. Ale nakonec se vše povede a nadílka přeci jen přijde. Nabízíme vlastní nadílkové balíčky, nebo můžeme rozdat donesené. Délka představení bez nadílky 45 minut.

Dvě pohádky se zvířátky

Dvě loutkové bajky, které s humorem a písní na rtech ukazují dětem jejich oblíbené nešvary i to jak na ně mohou doplatit. Malé slůně nechce jíst, malý kozlík zase odmlouvá a nechce se sám oblékat ani jíst. Oběma nakonec pomohou děti. Pohádku lze hrát najednou, nebo i rozdělit na dvě části s přestávkou. Celková délka 50 minut. Pohádku lze hrát venku i uvnitř.

Pohádka z Karkulčina košíku

Jak to dopadne, když dvě děti najdou na půdě koše plné loutek? Zahrají si pohádku ve které nebude nouze o písničky, nečekané pojetí známých scén a spoustu humoru. Délka představení 45 minut.


Oživlá laboratoř

Alchymistická show, která spojuje efektní chemické pokusy a drobné pyrotechnické efekty s tématikou alchymie doby Rudolfínské, ale i jakékoli jiné. Dva pomatení alchymisté krotí živly, kdy ke každému živlu jsou přiřazeny jednotlivé pokusy. Vše je pak okořeněno motnou dávkou improvizace danou komunikací s divákem. Lze sehrát jako cca 50 minutové představení, nebo celodenní stánek s průběžnými představeními během dne.

Baby

Příběh dívky, jejíž rodiče zemřeli na AIDS. Ona se jejich příběh dozvídá z krabice vzpomínek, kterou pro ni vytvořili. Daniela Mandelli s hrou vyhrála soutěž o nejlepší dramatické dílo s tematikou HIV/AIDS. Inscenace vznikla pro společnost Člověk v tísni v rámci kampaně Virus free generation. Určeno především věkové kategorii 15 – 25. Pro školní představení rádi doplníme o diskusi s herci na téma AIDS, prevence, předsudky.